Secure Form

Secure Form to gotowe i łatwe w implementacji rozwiązanie płatnicze, dzięki któremu możesz przyjmować płatności z PayLane. Wystarczy, że przekierujesz klienta na formularz płatniczy, który od nas dostaniesz. Nie musisz także przechodzić żadnych audytów/skanów PCI ani nawet mieć certyfikatu SSL (choć posiadanie go jest oczywiście zalecane). Wszystko to dlatego, że płatność odbywa się z całości po naszej stronie, tj. w domenie PayLane.

Z punktu widzenia klientów, dokonywanie płatności może wyglądać następująco:

  1. Po wybraniu produktów/usług na stornie sprzedawcy, klient wyraża chęć, by zapłacić za zakupy.
  2. Klient zostaje przekierowany na stronę PayLane, na której znajduje się Secure Form; wprowadza tam dane niezbędne do dokonania płatności.
  3. Po wysłaniu formularza, klient zostaje przekierowany z powrotem na stronę sprzedawcy, gdzie dowiaduje się o statusie transakcji/płatności.

Co czeka programistę?

Musisz tylko przekazać informacje (z użyciem POST) dotyczące transakcji (takie jak nazwa produktu, cena itp.) do naszego Secure Form. Po wysłaniu formularza, klient zostanie przekierowany z powrotem na Twoją stronę, do której przesłane zostaną też informacje zwrotne. Do Ciebie należy już wybór, czy zostaną przesłane z użyciem POST czy GET. Możesz wykorzystać te dane, by poinformować klienta o statusie transakcji.

Podsumowując, cały proces może być przedstawiony z poniższych krokach:

  1. Klient, będąc na stronie sprzedawcy, chce zapłacić za wybrane produkty/usługi.
  2. Strona sprzedawcy wysyła informacje o transakcji do formularza płatniczego PayLane oraz przekierowuje tam klienta.
  3. Po wypełnieniu formularza, PayLane wykorzystuje podane informacje, by przetworzyć płatność (komunikuje się z centrami rozliczeniowymi, bankami, organizacjami kartowymi itp.).
  4. Wymienione instytucje (ich lista zależna jest od danej metody płatności) odpowiadają PayLane, pozwalając na przetworzenie płatności.
  5. PayLane zwraca informacje o statusie płatności do strony sprzedawcy.
  6. Sprzedawca może wykorzystać otrzymane informacje, by powiadomić klienta, czy transakcja się udała i jaki jest jej status.