Wdrażanie i testy

Poniżej znajdziesz kilka przydatnych informacji, które sprawią, że wdrażanie płatności PayLane będzie jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze.

Używaj konta testowego

Zawsze korzystaj z konta testowego podczas integracji z PayLane. Każde konto tworzone na naszych stronach (np. PayLane.pl, PayLane for Startups lub Developer Zone) jest kontem testowym.
Co istotne, żadne środki nigdy nie zostaną pobrane, zwrócone czy przetworzone w inny sposób, jeśli używasz konta testowego. Wszystko pozostaje zupełnie bezpieczne podczas wdrażania i testów, nawet jeśli coś pójdzie nie tak.

PayLane Rest Client

Zanim zaczniesz wywoływać metody naszego API, pamiętaj, aby poprawnie zainicjować PayLane Rest Client. To bardzo łatwe, po prostu załącz odpowiedni plik oraz podaj swoją nazwę użytkownika i hasło.

1
2
include_once ('PayLaneRestClient.php');
$client = new PayLaneRestClient('your_login', 'your_password');
1
2
require 'paylane_client'
client = PayLane::Client.new('your_login', 'your_password')
1
2
from client import PayLaneRestClient
client = PayLaneRestClient("your_login", "your_password")

Jak wywołać błędy transakcji

To bardzo łatwe – po prostu wprowadź odpowiedni kod błędu jako kwotę transakcji.

Przestarzałe API – dokumentacja

Dla tych, którzy integrowali się z systemami PayLane korzystając z poprzednich API (SOAP), mamy pliki z dokumentacją:

To API jest już traktowane jako nieaktualne i przestarzałe. Wciąż jest możliwe przyjmowanie płatności za jego pośrednictwem, ale samo API soapowe nie będzie w przyszłości rozwijane. Proponujemy zmianę na aktualne API restowe, by w pełni wykorzystać możliwości systemu.